Felmérés a Magyarországi Evangélikus Egyházról – Archív anyagok
A Magyarországi Evangélikus Egyház felkérésére Fábri György és Fábri István 2010-ben szociológiai felmérést készített, amelynek célja, hogy feltérképezze a magyarországi evangélikus hívők, egyháztagok, lelkészek, egyházi intézményi szereplők véleményét az egyház működéséről, problémáiról, valamint hitéleti és egyházi tevékenységüket. A kutatás eredményeiről az evangelikus.hu honlapunkon blog formájában számolunk be.
Milyenek az evangélikusok? – A magyarországi evangélikusság körében végzett szociológiai felmérés is téma volt a zsinaton
Budapest – A 2011. február 18-án tartott zsinati ülés fénypontja minden bizonnyal dr. Fábri György beszámolója volt a magyarországi evangélikusság körében végzett egyházszociológiai felmérés eredményeiről. Szöveg és fotó: Horváth-Bolla Zsuzsanna
Kapcsolódó anyag: Statisztikai jelentés a Magyarországi Evangélikus Egyházról 2010-ben
Az alábbiakban a Magyarországi Evangélikus Egyház Zsinata Statisztikai Munkacsoportjának jelentését adjuk közre, amelyet 2010-ben a munkacsoport nevében Sólyom Jenő állított össze. A jelentés mellett a gazdasági adatokat, valamint a lélekszám- és népmozgalmi adatokat külön dokumentumokban, kerületekre lebontva olvashatják el.
Az evangélikus fiatalok vallásossága
A fiatalok lazább kapcsolódása az egyházhoz a missziós lehetőségek és feladatok számára is megfontolandó szempontokat kínál.
Lelkészek az egyházban és a gyülekezetekben – A szociológiai mélyinterjúk és a kérdőíves felmérés eredményei
Kutatásunk egyik legérdekesebb eleme, amikor a lelkészek körében végzett szociológiai mélyinterjúk tapasztalatait vetettük össze a kérdőíves felmérés eredményeivel.
Az evangélikus gyülekezethez való tartozás fontosságáról és a gyülekezeti gondokról
Az evangélikusok saját szűkebb keresztényi közösségüket életük meghatározó keretének tartják: kilenctizedük válaszolt egyérteműen pozitívan arra a kérdésre, hogy mennyire fontos a számára a saját evangélikus gyülekezetéhez való tartozás. Ezért hitbéli és egyházi „közérzetük” jórészt a gyülekezetek gondjaitól, megoldandó problémáitól függ.
A család az evangélikusság középpontjában
A magyarországi evangélikusság túlnyomó része hitéhez hű, elsősorban evangélikus családban nőtt fel. Gyermekeinket szinte valamennyien megkereszteltetjük, többségünknek fontos, hogy Istenben hívő keresztények legyenek. A legfontosabb értékként kiugróan magas arányban a családot jelöljük meg, s az evangélikusokról általában is azt gondoljuk, hogy inkább családszeretőek, mint a társadalom.
Evangélikusnak lenni Magyarországon – kutatási program
A szakmai és társadalmi szempontból egyaránt úttörő jelentőségű program a Magyarországi Evangélikus Egyház felkérésére készült 2010-ben. Célja, hogy feltérképezze a magyarországi evangélikus hívők, egyháztagok, lelkészek, egyházi intézményi szereplők véleményét az egyház működéséről, problémáiról, valamint hitéleti és egyházi tevékenységüket. A kutatás szorosan kapcsolódik az evangélikusok „Élő kövek...” egyházi stratégiájának kidolgozásához.