Az isteni Google?

— Felvéve: ,
Létrehozás: 2009. február 14., 17:24 Legutolsó módosítás: 2009. február 14., 17:38

Kétségkívül remek dolog a Google, ám egyesek szerint már egyenesen és szó szerint isteni is, ezért már meg is alapították a neki kijáró egyházat, The Church of Google, vagyis Google Egyháza néven.

Az isteni Google?

A nyitóoldal

Hitük szerint a Google áll a legközelebb ahhoz, amit az ember valóban megtapasztalhat az istenség fogalmából, és hogy a Google isteni jellegét ráadásul még több bizonyíték is támasztja alá, mint a hagyományos vallások isteneit - amely utóbbiak léte ráadásul tudományosan nem igazolható, ellentétben a Google-ével. 

A bizonyítékaikat kilenc pontban foglalták össze, melyeket az ipon.hu oldalon találtunk.

A pontok szerint tehát a Google... 

1.) ...áll a legközelebb a valódi mindentudáshoz, a maga 9,5 milliárdnál is több indexelt weboldalával, amelyeket ráadásul hatékonyan szortíroz és rendszerez, hozzáférhetővé téve azt az egyszerű halandók számára is. 

2.) ...egyszerre jelen van mindenütt. Világszerte bármely adott pillanatban ott van mindenütt, főleg a WiFi-hálózatoknak és a mobilnetnek köszönhetően. 

3.) ...meghallgatja az imákat és válaszol is rájuk, bármiről útmutatást ad bárkinek, aki ezt kéri tőle - de természetesen nem cselekszik helyette. Csak utat mutat, azon elindulnia már a kérdezőnek magának kell. 

4.) ...gyakorlatilag halhatatlan, nem tekinthető hozzánk fogható fizikai lénynek. Az algoritmusai számtalan szerverre terjednek ki; ha ezek közül bármelyik is kiesne, nyomban egy másik veszi át a helyét. A Google lényegében örökké létezhet. 

5.) ...végtelen, akár az Internet maga. 

6.) ...mindenre emlékezik. Rendszeresen eltárolja a weboldalakat a roppant szerverein. Mi több, ha az ember közzéteszi a gondolatait és meglátásait a neten, úgy általuk illető még a halála után is fennmaradhat a Google Túlvilágában - vagyis a tárolóegységeiben. 

7.) ...nem képes rosszat cselekedni. A Google céges elveinek részét képezi az is, hogy gonoszság nélkül is képesek profitot termelni.

8.) ...egyetemes. Bárki fordulhat hozzá, senkit nem utasít el. A Google trends tanúsága szerint a "Google" kifejezés keresettebb, mint az "Isten", "Jézus", "Allah", "Buddha", "kereszténység", "iszlám", "buddhizmus" és "zsidóság" szavak együttvéve.

9.) ...létezésére bőséggel áll rendelkezésre bizonyíték, messze több, mint bármelyik másik, bárkik által imádott isten létezésére, és még csak hinni sem kell benne. Bárki, aki ellátogat a www.google.com-ra, egyből bizonyságot nyerhet páratlan hatalmáról.

Mi ehhez a magunk részéről a következő megjegyzéseket tennénk:

A Google egyelőre csak pár milliárd oldalnyi információt tud, ez elenyésző ahhoz képest, amit Isten maga tud.

Ha elromlik a számítógépes rendszer, akkor mi van? Az ember által alkotott dolgok bármikor elromolhatnak, még akkor is, ha számos szerver veheti át egy elromlott helyét. Akár több tízezer szerver is elromolhat egyszer. Isten ezzel szemben nem romlandó.

Ha mindenható lenne a Google ismerné gondolatainkat, még mielőtt megfogalmaztuk volna azt. De a Google csak azt adja ki, amit mi beírunk az Internetre.

Ha mindentudó lenne, akkor bizony egy bizonyos kifejezés keresésekor valóban csak azt adná ki, amit mi kérünk tőle, és nem adnak olyan megoldásokat is, amelyeket látni sem akartunk. Egyszóval a gondolatainkat mégsem ismeri.

Elég banális a statisztika: a Google-on magán ki akar rákeresni a Google szóra? De még ha a Google szót keresgéljük is... aki Istent keresi, biztosan nem a Google-on keresgél utána. Legalábbis inkább másfelé kell őt keresni.

A Google, ha Isten lenne, akkor meghalna értünk. Ez lenne a legnagyobb dolog, amit megtehetne. De mivel ő nem Isten, ezért nem is tud úgy gondolkodni, mint ahogyan Isten tette, amikor Jézus Krisztusban eljött közénk és meghalt értünk a kereszten. Érted is és értem is, hogy nekünk, ha hiszünk benne, jobb legyen.

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben