Énekszó Szent Imre szellemében – veszprémi egyházmegyei iskolai énekkarok találkoztak
Balatonfűzfő – A veszprémi egyházmegyei iskolai énekkarok találkozójának fontos szerepe van a keresztény ifjúság lelki nevelésében és a misszióban is, hiszen a jeles eseményre a nem egyházi intézmények diáksága is meghívást kap. Idén november 11-én Balatonfűzfőn rendezték meg a találkozót a Jézus Szíve plébániatemplomban. Forrás: Magyar Kurír / Toldi Éva
Az egyházmegye területén működő református és vegyes felekezetű iskolák énekkarai is folyamatosan növekvő létszámban vesznek részt ezen alkalmakon egyházzenei, lelkiségi kórusművekkel. Az idén hét intézmény szerepelt a programban; a litéri Árpád fejedelem, a balatonfűzfői Irinyi János, a Berhida-Peremartonból érkezett II. Rákóczi Ferenec, a csajági és balatonfőkajári és papkeszi református, és a várpalotai Nepomuki Szent János álatalános iskolák növendékeinek kórusa.
Az egybegyűlteket a találkozó vezetője, a helyi plébános atya, Szécsi Ferenc köszöntötte, s a család éve alkalmából kiemelte: Szent Imre herceg nevelésében szülei nagy gondot fordítottak gyermekük lelki és szellemi fejlődésére. Szent István király gyakran magával vitte Imrét Pannonhalmára, ahol a szerzetesekkel együtt énekelte a zsolozsmát, s az imádság, az énekes áhítat hamarosan az ifjú életének meghatározó része lett. Tudjuk a Szent Imre-legendából, hogy amikor a király esténként a fia szobájából fényt látott kiszűrődni, és hallgatózott, beleselkedett hozzá, gyermekét buzgó imádságban, énekes zsoltározásban találta. Az emberről sok mindent elárul a külseje, az öltözködése, de mégsem a külső a meghatározó, hanem a legfontosabb a lélek nemessége, minősége. E találkozókkal a lelket szeretnénk mi is nemesíteni, mondta a plébános, buzdítva a gyermekeket a lélekből, szívből jövő éneklésre.
A kórusok műsorában egyházi énekek, népénekek mellett többek között szerepeltek Mozart-, Liszt-, Bárdos Lajos-művek, spirituálék és a népszerű Ghymes együttes Boldogasszonyt idéző, Kézfogás című szerzeményének énekkari feldolgozása.
A hagyományok jegyében a találkozó végén a fiatalok megkoszorúzták a templomkertben álló Szent Imre-szobrot, majd szeretetvendégség zárta az együttlétet.