Schäuble: A hitet és a politikát nem lehet elválasztani egymástól!

Létrehozás: 2010. július 21., 10:23 Legutolsó módosítás: 2010. július 21., 10:38

Stuttgart – A német szövetségi pénzügyminiszter, Wolfgang Schäuble is részt vett a Lutheránus Világszövetség 11. Nagygyűlésének nyitó istentiszteletén, amelyet a stuttgarti Stiftskirchében tartottak. A miniszter a gazdasági- és pénzügyi rendszer reformájára szólított fel beszédében. Forrás: LWI, evangelikus.hu

„A hitet és a politikát nem lehet elválasztani egymástól” – hangsúlyozta a protestáns politikus, aki szerint a politikát emberek végzik emberekért és ezek az emberek nem vákumban élnek. A vallás az egyik legnagyobb erő, amely az individuum életét meghatározza. Ezért aztán a modern demokratikus országok egyik legnagyobb kihívása az, hogy azok a belátások, amelyek a hit áltak következnek be, bejárást kaphassanak a politikai döntések meghozatalának eljárásába is.”

Schäuble arra szólította fel politikustársait, hogy a demokratikus szervezetekben halljanak meg mindenféle döntést és respektálják is azokat. Másfelől viszont minden csoportnak és egyénnek meg kell értenie azt, hogy egy politikai döntéshozatali eljárás legvégén nem mindig az az eredmény születik meg, amelyet a csoport tagjai elvárnak. A keresztény hit a másik ember iránti szeretetről és elfogadásról szól. Ez az elfogadás Németországban például az alaptörvényben is szerepel.

A Nagygyűlés témájáról szólva Schäuble elmondta, hogy az élelmiszer hiánya nem csak materiális probléma, hanem az emberi méltóság kérdése is. Vannak erőfeszítések a nemzetközi segélyezés terén, de a Miatyánkot nem csak, mint az élelemért való könyörgést kell olvasnunk, hanem az vonatkozik a vízre, a lakásra, a ruházatra és az egészségügyi ellátásra is. Schäuble szerint ehhez az egész gazdasági- és pénzügyi rendszert meg kellene reformálni.

„Nekünk, a nyugati világban meg kell tanulnunk, hogy nem mondunk csődöt, ha a laskosság száma nem emelkedik olyan drasztikusan, mint Kínában vagy Brazíliában. Arról van szó nálunk, hogy gazdagokként hogyan tudunk a szegényekre gondot fordítani” – mondta Schäuble.

Az LVSZ Nagygyűlés nyitó istentiszteletén Mark S. Hanson prédikált, aki azt mondta: „Egy nép vagyunk – minden ember együtt.” Mivel a keresztények Krisztusban egyek, ezért együtt kell segíteniük a világ minden emberén.

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben