Német belügyminiszter: az államnak szüksége van az egyházra

Létrehozás: 2008. november 03., 21:08 Legutolsó módosítás: 2008. november 03., 21:10

Bréma - Az államnak szüksége van az egyházak elkötelezettségére - jelentette ki Wolfgang Schäuble német szövetségi belügyminiszter az EKD zsinatán november 2-án mondott üdvözlő beszédében Brémában. Forrás: reformatus.hu / RV.de

Német belügyminiszter: az államnak szüksége van az egyházra

Schauble

Abban a helyzetben, amikor az egyházak nem az egész társadalom nevében szólnak, annál fontosabb, hogy ne alakuljon ki semmiféle vallási gettó, hanem a társadalmi párbeszédben továbbra is aktívan részt vegyenek. Üdvözölte azt a vitaanyagot, és programot, amit az EKD "A szabadság egyháza" címmel adott ki. A protestáns egyház tagjaként a belügyminiszter úgy látja, hogy a keresztyénségnek továbbra is jelentős szerepe lesz a társadalomban. Az emberről alkotott keresztyén értelmezés döntően járult hozzá a német alkotmány szabadságfogalmához és a szabad társadalmi berendezkedéshez. "Nekünk, protestánsoknak nem kell a fényforrást véka alá rejteni. Még ha annyi tévedésünk volt is, mégis megtaláltuk a nyitottság, a türelem és a testvériség elfogadható felfogását, ami a német társadalmat oly sok ember számára teszi vonzóvá".

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben

egyház,német, belügyminiszter

Elküldte Szabó-Pap Gabriella idő 2008. november 04., 13:23
Nagy öröm, hogy egy vezető európai ország minisztere így szólalt meg. A strasbourgi székhelyű Európa Tanács (48 tagállam, nem azonos az EU-val) Kulkturális Bizottságában a szentszéki és az orosz küldöttel együttműködve sikerült elérnünk, hogy a francia jakobinus állásponttal szemben a vallást és a vallásosságot ne csak mint emberi szabadságjogot kezeljék, hanem úgy is, mint az emberi kultúra fontos alkotóelemét. Ezzel hallgatólagosan európai közüggyé lett, az oktatás- és kultúrpolitika része. Évente konzultál az Európa Tanács a tagállamok vallási vezetőivel a szervezet és a vallási közösségek közös feladatairól, együttműködéséről. Az első, San Marinóban rendezett ilyen tanácskozáson részt vett és felszólalt Gáncs Péter püspök úr. Korábban német részről kevésbé pozitív volt a hozzáállás, most a német belügyminiszter nyilatkozata ezért is külön üdvözlendő.