Négy tudóst tüntet ki a Pápai Tudományos Akadémia
Róma – A Tudósok Világszövetségének (World Federation of Scientists) tagjai 2011. január 29-én a Vatikánban négy neves tudóst tüntetnek ki az „Erice – Tudományok a békéért” díjjal, békére irányuló tudományos munkásságuk elismeréséül. Forrás: Magyar Kurír
A Pápai Tudományos Akadémia székhelyén átadandó kitüntetés a határok és ideológiai, politikai vagy faji akadályok nélküli tudomány díja, amely a tudósok ezrei, köztük mintegy 130 Nobel-díjas által aláírt „Ericei Kiáltvány” szellemiségében jött létre.
A négy jutalmazott nevét az ünnepélyes díjkiosztó kezdetén hozzák nyilvánosságra, amelyet Marcelo Sánchez Sorondo püspök, a Pápai Tudományos Akadémia kancellárja nyit meg, és Antonino Zichichi, a Tudósok Világszövetsége elnöke vezet. Az eseményt szimpózium követi a tudomány jelentőségéről a harmadik évezredben, ahol több aktuális témát is megvitatatnak a résztvevők.
20 évvel a Berlini-fal leomlását követően úgy tűnik, hogy a világ még mindig nem tanult a történelem szörnyűségeiből. Folytatódik a nagyhatalmi országok fegyverkezési harca, mintha a Berlini-fal sosem omlott volna le. Ezért a szimpózium fő témája lesz többek között a nukleáris fegyverek elterjedésének veszélye, amely ma komoly fenyegetést jelent, elsősorban Irán és Észak-Korea részéről. A világ békéjének első nagy ellensége ugyanis a tudományos-technikai titok, mivel mindaddig, amíg léteznek titkos laboratóriumok a világon, a fegyverkezésre irányuló verseny elkerülhetetlen – magyarázta Antonino Zichichi, a Tudósok Világszövetségének elnöke a szimpózium témáival kapcsolatban.