Lengyelek nyerték a papi teremfocit Portugáliában

Létrehozás: 2009. február 22., 14:14 Legutolsó módosítás: 2009. február 22., 14:15

Lisszabon - A vendéglátó portugálok 2:0-ra elveszítették a döntőt, így a lengyel csapat állhatott a dobogó legfelső fokára. Magyarország a 9. helyen végzett a Champions Clerum nevű teremfoci-bajnokság negyedik alkalommal megrendezett tornáján. Forrás: Magyar Kurír

A negyeddöntőben Bosznia-Hercegovina és Horvátország csapatával birkózott meg a két döntőbe jutott csapat. A portugálok 3:1-re győzték le a bosnyákokat, a lengyelek pedig szintén 3:1-re a horvátokat.

A magyar csapat kapitánya Lipp László atya volt, a megújult csapat tagjai a következők: Moldván Tibor, Galambvári Péter, P. Timóteus OFM, Pásztor István, Balog Tibor, Szarka Gergely, Veress Zoltán, Szabó Tamás, Stefán Zoltán és Bákonyi János. A csapat  edzője Mucha József, ovosa pedig Borsányi Éva.

Szerkesztőségünk kérdésére Lipp László elmondta: a portugál média nagy figyelmet szentelt az eseménynek, és az evangelizáció új, fontos eszközének nevezte a Champions Clerum teremfoci-bajnokságot. A csapatok elzarándokoltak Fatimába is, ahol Európáért és hazájukért imádkoztak. Magyar papi focicsapat először 21 évvel ezelőtt játszott, egy jótékonysági mérkőzésen – mondta Lipp László. A megújult csapat három vereséget szenvedett és két győzelmet aratott a mostani bajnokságon.