Együtt tüntettek jogaikért muszlimok és keresztények Újdelhiben
Több ezer keresztény és muszlim tüntetett közösen Újdelhiben azon indiai törvény ellen, amely csupán a hindu, buddhista és szikh vallású, kaszton kívüli állampolgároknak biztosít bizonyos jogokat – írja az AsiaNews. Forrás: Magyar Kurír
Jelenleg ugyanis a kaszton kívüli muszlimok és keresztények nem juthatnak hozzá olyan munkákhoz és alapvető szolgáltatásokhoz, amelyekhez a hinduk és a buddhisták igen. Nem adnak nekik anyagi segítséget, nem kapnak állást, kimaradnak az oktatásból, és nincs olyan politikai képviseletük, amelyet az érinthetetleneknek garantál a törvény.
Amint Vincent Concessao, Újdelhi érseke fogalmazott: India nem mondhatja magát szekuláris államnak addig, ameddig a dalit keresztényeket és a muszlimokat csupán hitük miatt diszkriminálják. Ez a megkülönböztetés az indiai alkotmány több cikkét is sérti. A keresztények és muszlimok már majdnem hatvan éve rendeznek tüntetéseket a törvény megváltoztatásáért.
Dalitoknak hívják azokat, akik azelőtt hinduk voltak, de áttértek a kereszténységre vagy az iszlámra, és így a hinduk által kasztjukból kiközösítettekkel és az érinthetetlenekkel jutottak egy sorsra (utóbbi kasztot az 1950-es indiai alkotmány hivatalosan megszüntette). Az indiai keresztények 70 százaléka kaszton kívüli dalit.