A keresztény hitnek bele kell hatolnia a társadalomba
München – A keresztény hit nem privát dolog, hanem ennek az egész társadalomra hatnia kell – ezt fejtegette Nikolaus Schneider május 12-én, Münchenben a CDU / CSU Protestáns Munkaköreinek fogadásán. Forrás: idea.de, evangelikus.hu
Az EKD Tanácsának jelenlegi elöljárója azt reméli a Második Ökumenikus Egyházi Napoktól, hogy fontos impulzusokat fog adni. Nikolaus Schneider az aktuális gazdasági válsággal kapcsolatban kifejtette, hogy nem kell úgy lenni, hogy míg spekulánsok milliárdokat keresnek, addig emberek millióit hajtják maguk előtt a spekulációk miatt. Itt a keresztényeknek mindenképpen hallatniuk kell a hangjukat. Ugyanezt várja a vasárnap nyugalmával kapcsolatban is. A munka és a pihenés közötti ritmus Isten akarata és szükséges az élethez. Ezért aztán a keresztények számára nem mindegy az, hogy a kunzum számára gyakorlatilag fel lett áldozva a vasárnapi nyugalom napja. A politika képviselőihez fordulva Schneider hangsúlyozta, hogy biztosak lehetnek a keresztények imádságában:„Mi keresztények nem lobbistákként vagyunk itt jelen, hanem azért, mert imádságainkban az önök munkáját is hordozzuk.”
A bajor miniszterelnök, Horst Seehofer elmondta, hogy az egyházaknak csak kívánni lehet azt, hogy sikerüljön nekik több mint százezer embert összehozni, akik készek arra, hogy a társadalomban felelősséget vállaljanak. „Büszkék lehetünk arra, hogy a hitnek ekkora ereje van” – mondta a politikus, aki örül annak, hogy Bajorország lehet a gazdája a Kirchentagnak, ahol az emberek konzervatívabbak és értékekhez kötöttebbek, mint Németország más részein.
Az EAK szövetségi elöljárója, parlamenti államtitkár, Thomas Rachel, hangsúlyozta, hogy a társadalomnak szüksége van az egyház hangjára, mert ez orientációt és irány ad. A politikus hálás azért, hogy az egyház etikai kérdésekben hangját hallatja.
A Német Katolikus Püspöki Konferencia elöljárója, Robert Zollitsch azt magyarázta, hogy a felekezetek és vallások közötti párbeszéd globalizált világunkban fontosabb, mint valaha.
A müncheni érsek, Reinhard Marx pedig arra bátorította a fiatalokat, hogy nyugodtan szóljanak bele a politkába, hiszen a CDU nevében lévő C betű is előrefelé mutat, nem pedig hátra.
A belügyminiszter, Thomas de Maizière a kormány üdvözletét tolmácsolta a vendégeknek és a Kirchentag mottóját a kormányzásra alkalmazva elmondta, hogy a kormánytagoknak is reménységre van szükségük jelen helyzetben.