„Egy Isten nélküli társadalom földi pokol”
Augsburg – Walter Mixa, augsburgi katolikus püspök, aki már több ízben is hangot adott azon nézeteinek, hogy Németországban egyházellenes kultúrharc folyik, húsvéti beszédében az Isten nélküliség veszélyeire hívta fel a figyelmet. Forrás: kitekinto.hu
Walter Mixa ismét elérte, hogy a német médiában felfigyeljenek kijelentéseire. Azok után, hogy a múlt héten a bankárok felelősségére hívta fel a figyelmet a német közszolgálati ARD csatorna esti műsorában, Húsvét vasárnapi prédikációja is bekerült a német médiumok főhíreibe.
Nem kevesebbet állított ugyanis a katolikus püspök, mint hogy a múlt század véres diktatúrái, a kommunizmus és a nácizmus az ateizmus embertelenségének szörnyű bizonyítékai. A püspök kijelentette: ahol Istent legyőzik és megtagadják, ott az embert és az emberi méltóságot is sárba tiporják.
„Egy Isten nélküli társadalom földi pokol...aki elveszi az emberektől az Istenhitet, az a legfontosabbtól fosztja meg őket.” – tette hozzá Mixa, aki a terjedő ateizmus veszélyeire hívta fel a figyelmet, majd idézte Dosztojevszkijt: „Isten nélkül mindent szabad.” Mixa nézetei szerint az ateista mentalitás vezetett a XX. század pusztító politikai rendszereinek létrejöttéhez, a kommunizmus és a nácizmus embertelen öldökléséhez.
„Az ateizmus embertelenségét bizonyították a múlt század istentelen rezsimjei, a nemzeti szocializmus és a kommunizmus titkosrendőrségei, a haláltáboraikban elkövetett tömegmészárlások. Ateista viszonyok között az embereket gazdaságilag és morálisan kizsákmányolják, a gyermekeket hadi szolgálatra, a nőket prostitúcióra kényszerítik, emberek halnak éhen.” – tette hozzá Mixa.
A mostani alkalom egyébként nem az első eset, amikor Walter Mixa a diktatúrák emberáldozatait érvrendszerébe illeszti: februárban a nácizmus áldozatainak számát hozta összefüggésbe az utóbbi időben elkövetett abortuszok számával. Mixa püspök ostorozó prédikációjának oka az a trend, hogy Németországban a statisztikák szerint az emberek csaknem egyharmada felekezeten kívüli. Az AP-Ipsos legfrissebb felmérése szerint a megkérdezettek 22 százaléka vallotta magát hívőnek, míg az ateisták és agnosztikusok együttesen 23 százalékot tesznek ki.
Eközben az ateisták egyre határozottabb és egyre feltűnőbb kampányt indítottak világszerte nézeteik népszerűsítése érdekében.
Németország egyes nagyvárosaiban is el akarják indítani a Nagy-Britanniából indult nemzetközi ateista kampányt. Ahogy eddig az ateista kampány összes helyszínén, ellenkampányok is várhatók a hívők részéről.