450-en vettek részt a Máltai Lovagrend mozgássérült-táborában

Létrehozás: 2011. augusztus 03., 14:32 Legutolsó módosítás: 2011. augusztus 03., 14:33

Az észak-olaszországi Lignano Sabbiadoróban rendezték meg július 23. és 30. között a Máltai Lovagrend nemzetközi táborát, amelyre 23 országból 450 résztvevő érkezett, köztük húsz magyar. A rendezvény házigazdája jövőre hazánk lesz. Van, aki minden nap számolja, hogy hány van még a táborig. Forrás: Magyar Kurír

Jövőre Magyarország látja vendégül a nemzetközi ifjúsági rendezvényt. Az idei tábor tapasztalatairól és a 2012-es balatoni találkozó előkészületeiről kérdezte a Vatikáni Rádió Lázár Alpárt, a magyar csoport vezetőjét és a jövő évi találkozó szervezőjét.

Az idei volt a 28. nemzetközi mozgássérült tábor a lovagrend szervezésében. A táborokba 18 és 30 év közti fiatalokat várnak. Minden évben más ország látja vendégül a rendezvényt. Mint azt Lázár Alpár kifejtette, naponta többször van közös ima, van napi szentmise, nagy hangsúlyt fektetnek a tábor katolikus mivoltára. 

Hangsúlyozta: sokak számára ez az évi egyetlen olyan alkalom, amikor kimozdulnak otthonról. Nagy lehetőség ez arra, hogy példákat lássanak barátkozásra, hogy feltöltődjenek, és tovább tudják hordani mindennapi keresztjüket. Van, aki minden nap számolja, hogy hány van még a táborig. Idén Magyarország minden sarkából vittek fiatalokat Olaszországba, összesen kilenc mozgássérültet, kilenc kísérőt, plusz még két embert, összesen húszat. 

Magyarországon harmadszorra lesz ilyen tábor 2012. augusztus 4-től 11-ig, Balatonföldváron – hogy melyik évben hol rendezik, azt egy bizottság dönti el. Úgy szeretnék megszervezni a programot, hogy legyen benne sok hungarikum, minél jobban megismerjék a résztvevők Magyarországot és a Balatont, legyen benne sok szórakozás és pihenés, továbbá lelki feltöltődésre is lehetőség legyen. 

Lázár Alpár elmondta azt is, hogy a lovagrend szeretné népszerűsíteni az önkéntesség eszményét is. Lehet valaki önkéntes szociális intézményekben, szervezetekben, de lehet például egy mozgássérült kísérője is, amiként főleg, mint ember számítanak rá: társnak kell lennie, aki például beszélget a kísérttel. Megbeszéli vele a problémáit, felolvas, mesél neki. 

A magyar tábor szervezésébe még be lehet kapcsolódni, bár általában olyanokat szoktak bevonni ebbe, akik már kapcsolódnak a Máltai Lovagrendhez, de ez nem kizáró jellegű. Sok önkéntes, aki még sosem dolgozott mozgássérültekkel, egy hét alatt nagy változáson megy keresztül, erős barátságok szövődnek. A tábor résztvevői, a mozgássérültek pedig rádöbbenhetnek, hogy nincsenek egyedül. A tábor a bizalmat is építi, hiszen az ápolás mély bizalmat igényel. Emellett a résztvevők szülei, gondozói is ki tudnak kapcsolódni egy kicsit. 

 

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben