Példát mutattak az iskolaépítéssel

— Felvéve: , ,
Létrehozás: 2010. augusztus 30., 10:27 Legutolsó módosítás: 2010. augusztus 30., 10:28

Új egyházi iskolaépületet avatnak vasárnap Gödön. A tervek szerint a következő években tornatermet és újabb iskolaépületet építenek, hogy mintegy 200 fős egyházi iskola működjön a Duna-parti városban – közölte a beruházó Búzaszem Alapítvány pénteken. Forrás: MTI

A Búzaszem Iskola építtetője a katolikus Magyar Kolping Szövetség, beruházója a Búzaszem Alapítvány, kivitelezője az e célra és az iskolaépület hasznosítására létrehozott Búzaszem Iskola Nonprofit Kft.

Az iskolaépítés ökumenikus jellegű volt: a kft.-t katolikus és református szervezetek alapították, az iskola fenntartója a verőcei református egyházközség, míg a földhasználati jog a Magyar Kolping Szövetségé.

A közösségi iskolaépítés a Pest megyei városban 2004 telén kezdődött, 2004 őszén pedig hét gyermekkel a katolikus közösségi házban elindult a Búzaszem Iskola. Ősztől 113 gyermek jár majd a keresztény alapelvű intézménybe, amely a legutóbbi időkig a katolikus és a református közösségi házban, valamint egy önkormányzati bérleményben működött – írták.

A közleményben olvasható, hogy a Búzaszem Iskola ma már voltaképpen két iskola: az általános iskola a verőcei Géza Fejedelem Református Általános Iskola gödi tagintézménye, a művészeti iskola pedig a keszthelyi Család Általános és Alapfokú Művészeti Iskolához tartozik.

A Búzaszem Alapítvány közlése szerint az iskolába járó gyermekek kivétel nélkül tanulnak zenét és néptáncolnak, „a keresztény szellemiséggel a világ erkölcsi kihívásaira, az emelt szintű angoltanulással pedig a világ kapcsolatteremtési kihívásaira” is felkészítik tanulóikat.

Az iskola megépítését kezdeményező közösség 2006 őszén kapta meg az önkormányzattól a Duna-parti Szakáts-kert egy részét iskolaépítésre, s 2008 őszén elkezdtek építkezni az Ybl-díjas Salamin Ferenc építész tervei alapján.

Az iskolaépítésre az adományokat a Búzaszem Alapítvány gyűjtötte, az iskolaépítés kivitelezője pedig a Búzaszem Iskola Nonprofit Kft.-t volt. A mintegy 300 millió forint értékű épület 150 millió forint készpénzből – benne a Dunakanyar Takarékszövetkezet 80 millió forintos hiteléből –, sok eszköz- és anyagadományból, illetve a szülők és barátok önkéntes munkájából jött létre.

Az iskolaépítésről Első kopogtatás címen könyv jelent meg a Kairosz Magyarnak lenni sorozatában, mert „nemcsak az iskolaépítők, de a kiadó is úgy gondolta, hogy az iskolaépítő összefogás példa lehet mások számára is”.

 

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben