Liszt-emléksétát tettek a kátorszakos hallgatók

Létrehozás: 2011. május 13., 11:50 Legutolsó módosítás: 2011. május 13., 11:57

Budapest – Rendhagyó órára került sor 2011. május 4-én, a tavaszi félévben is kedvelt magyar zenetörténet órán. Az EHE kántorszakos hallgatói Liszt-emléksétát tettek Budapest belvárosában. Szöveg és fotó: Kinczler Zsuzsanna

Watzatka Ágnes, a Liszt Múzeum munkatársa ebben az évben jelentette meg könyvét: Budapesti séták Liszt Ferenccel címen. A sok képpel és részletes térképekkel megjelent kötet hat séta-útvonalat állít össze Liszt Ferenc budapesti „lábnyomában”.

Útvonalunk kezdetén megtekintettük a Régi Zeneakadémáia épületét a Vörösmarty utcában, és a benne helyet kapott Liszt Múzeumot, melyet a híres zeneszerző egykori első emeleti lakásából alakítottak ki.

Majd sétánk a Liszt Ferenc térre vezetett a Liszt szoborhoz, és onnan a Zeneakadémia ma sajnos zárt épületéhez. Majd a Király utcán sétálva értük el az Avilai Szent Teréz templomot, ahol budapesti tartózkodásai alatt Liszt Ferenc a reggeli miséket látogatta.

A Nagymező utcáról az Operaházhoz fordultunk, megtekintve Liszt és Erkel szobrát, a belső csarnokot, és a homlokzaton található zeneszerzők szobrát.

Ezután visszafordultunk a Párizsi Nagyáruházhoz, ami most Alexandra könyvesház, de az egykor fényes hangverseny terem, a Lotz terem, most is teljes pompájában látható zenés-irodalmi kávéházként.

Visszatérve a Király utcára elsétáltunk a zsinagógához is, ahol már Liszt idejében is kiváló orgona állt, amelyen Liszt segítségével Saint-Saens is orgonált a meghívott budapesti értelmiségnek. Itt záródott sétánk, mely a kissé hűvös napon mégis sok örömet szerzett, és számos kultúrtörténeti kitekintésre adott lehetőséget!

 

Dokumentummal kapcsolatos tevékenységek
  • Küldés levélben