Egy politikus akit rabul ejtett Isten – Könyvbemutató a Kossuth Klubban
Budapest – Dr. Molnár Róbert, Szeged melletti szülőfalujának, Kübekházának polgármestere. A politikus könyvet írt arról, milyen az mikor kilépve a „nagy-politikából” rádöbben az ember, hogy nem azok az értékek számítanak, amire egész addigi karrierjét feltette. „Egy könyv a szenvedésről, a kilátástalanságban felragyogó reményről, a hitről, a formáltatásról, a szolgáló vezetésről és a politikáról”. Szöveg és fotó: Kiss Tamás
Bevallom, némi cinikus kétkedéssel ültem be a május végi melegben a zsúfolásig megtelt terembe, ahol egy különösnek ígérkező könyvbemutatóra készült a közönség. Igen, talán a különös a megfelelő szó erre, hiszen amiről szó van, az egy politikus őszinte vallomása arról, hogy a politikai karriernél vannak fontosabb dolgok számára, politikustársai és mindannyiunk számára. Ugye nem kell tovább ecsetelnem, hol véltem ellentmondásokat felfedezni az előző mondatban. Mégis, mire az egy órás könyvbemutató a végéhez közeledett és a szerzőt méltatni meghívott vendégek elmesélték, hogy ki milyen körülmények között és milyen embernek ismerte meg a kötet szerzőjét, egy dologról mindenképp meggyőződtem: Ezek az emberek valóban személyesen kötődnek dr. Molnár Róberthez. Ezek az emberek valóban szeretik ezt a politikust. Természetesen számtalan embert találhatunk aki ezért, vagy azért rajong egy politikusért, de itt nem erről volt szó. Őt nem a politikája miatt veszik körül ezek az emberek, hanem mert bíznak benne, ismerik, szeretik, és osztoznak mély Isten-hitében. Anélkül, hogy minden személyes vallomást kiemelnék álljon itt a könyvet és szerzőjét méltatók igazán ökumenikus sora.
Dr. Kiss-Rigó László, Szeged-Csanádi római katolikus püspök, a Kübekházán újraindított iskola közös projektjét említette, ami mentén egy különlegesen elhivatott polgármestert ismerhetett meg.
Végh Tamás, Budapest-Fasori református lelkipásztor, mint „lelki körzeti orvos” utalta be a romokban heverő, szakmai és magánéletétől szenvedő polgármestert, a fordulópontot jelentő Biatorbágyi-Misszió csendeshetére.
Széll Bulcsú evangélikus lelkész egy tihanyi ökumenikus alkalmat idézett fel, ahol szinte első pillantásra kialakult a máig tartó barátságuk.
A méltatók sorában dr. Mészáros Kálmán következett, aki a Magyarországi Baptista Egyház elnökeként a kötet szerzőjének különlegesen személyes és őszinte stílusát méltatta, mely bepillantást enged Isten keresésének főbb állomásaiba.
Heizer Tamás, a Barnabás Csoport igazgatója megemlíti élményét, mikor első találkozásukkor ő kapott bíztatást a munkájához a polgármestertől, akihez a vezetőképzéssel foglalkozó szakember éppen tanácsot adni érkezett.
A politikai múlt képviselőjeként az egykori titkárnő, Szilágyi Mária, aki a politikus mellett még annak országgyűlési képviselői mandátuma alatt volt annak közvetlen munkatársa, elmondta, hogy mekkora változást hozott dr. Molnár Róbert életében az elmúlt kilenc év. Hogyan lett a fiatal, a nagy-politika által bedarált karrierista politikusból hívő családapa és boldog falusi polgármester.
A Református Drogmisszió fiatal munkatársa, Ferenczy Tamás a hitet és elköteleződést emelte ki a szerzőhöz fűződő kapocsként.
Végül, de nem utolsó sorban, a hasonló szellemben élő és munkálkodó barát, Harkakötöny polgármestere Brassó Imre Albert emelkedett szólásra, aki méltatás helyett a közönséget figyelmeztette a könyv veszélyességére, hiszen mint elmondta, megváltoztathatja az olvasó életét!
Természetesen a szerző is szólt a megjelentekhez, személyes hitvallásként megfogalmazta: „Személyes felelősségünk továbbadni a kapott ajándékot”. Végül azzal biztatott, hogy „amit Isten akar elvégeztetni velünk, ahhoz ad is erőt!”
észrevétel