– Kétfajta zenei hatás ért 14 éves koromban, az egyik épp a békéscsabai evangélikus templomban. A konfirmációra készültünk, és lelkészünk gitáros énekeket tanított nekünk, egyházi ifjúsági énekeket. Én akkor hallottam először közelről akusztikus gitárt, és úgy éreztem, hogy ez a hangszer, a gitár hangja engem nagyon vonz.
Aztán a másik hatás az volt, hogy nyolcadik év végén, 1982-ben bentlakásos építőtáborban kukoricát címereztünk Telekgerendáson. A táborban legjobban dolgozók jutalomként elmehettek Békésre az épp akkor fellépő Edda együttes koncertjére. Így mehettem el társaimmal oda, ami meghatározó élményt jelentett számomra. Aztán összegyűjtöttem annyi pénzt, hogy vehettem magamnak egy akusztikus gitárt.
– Nem, senki. Ezért is volt nehéz eleinte a zenélés, mert nem volt, akitől tanulhattam volna gitározni. Két-három év is eltelt azzal, hogy csak úgy próbálgattam pötyögtetni a hangszert, de komolyabban még nem ment a zenélés. Végül megalakítottuk barátaimmal az első amatőr zenekarunkat, ami egy tipikus középiskolás zenekar volt. A művelődési házban próbálhattunk. Ebben a zenekarban gitároztam, de nem énekeltem még. Három és fél évig zenéltünk együtt.
– 19-20 éves koromban merült ez fel komolyabban, amikor az együttesből a kötelező katonai szolgálat miatt hol az egyik, hol a másik tag vonult be a seregbe, és többen megnősültek, családot alapítottak, így egyedül maradtam.
Választanom kellett, mit szeretnék csinálni, és én a zenélést választottam. Tanárhoz kezdtem járni, aztán 23 éves koromban főállású vendéglátós zenész lettem, mintegy 400 számból álló repertoárral. Ezt közel hat évig folytattam. Billentyűztem, gitároztam, énekeltem.
1996-ben jelent meg első kazettám Slágerek házibulihoz címmel. Ez volt szólóénekesként az első lépés, amivel letettem névjegyemet az asztalra.